HAKKIMIZDA

İnşaat

BALCIOĞLU İNŞAAT firmamız, 1967 yılında İstanbul (Türkiye) Sultangazi'de kurulmuş ve inşaat malzemeleri satışı ile başlamıştır.

Takip eden yıllarda nakliye, lojistik, inşa edilen işlerin gerçekleştirilmesi ve endüstriyel alan faaliyetlerine yer verdik.

1990 yılından itibaren, “inşaat ve satış” sistemine dayalı villalar, çok işlevli binalar (evler ve ofisler), konut sitelerinin inşaat işlerini faaliyetlerimize dahil ettik.

2011 yılında faaliyetlerimizi inşaat ağırlıklı olarak Afrika ülkelerinde genişlettik. 2017 yılında özellikle Gine'de müteahhitlik işleri yaptığımız Turquoise Construction Groupe SA firması ile ortaklığımızı sonlandırdık. O zamandan beri kendi markamız olan BALCIOGLU CONSTRUCTIONS SA ile sahada faaliyet göstermekteyiz.

Gine'de de Türkiye'de olduğu gibi devam eden endüstriyel projelerimiz var. Industrie Turque de Guinée SA firması olarak inşaatta kullanılan kaplama direklerini üretiyoruz. Ayrıca Türkiye ve Burkina Faso merkezli sektörlerimizden ürünler de pazarlıyoruz.

2017'den beri Burkina Faso ve Nijer'de Ouagadougou'da faaliyet göstermekteyiz. Turquıe Industrie SA etiketi altında kaplama direği üretim endüstrilerimizi kurduk. Bunların yanı sıra çimento tutkalı (beyaz ve siyah), boyalar (silikonlu ve silikonsuz) üretiyoruz. Bu 2 ülkede, başka şirketlerin teknik ortağı olarak veya özel bir sıfatla, çeşitli kamu ve özel binaların inşaatına aktif olarak katılıyoruz. Ana şirketimiz BALCIOĞLU İNŞAAT aracılığıyla, inşaat ve sanayi ortaklarımızın sahalarına taşıdığımız çok uygun maliyetlerde kaliteli direkler bulmaları için her zaman yardımcı oluyoruz.

Bu nedenle, bulunduğumuz ülkelerde yatırım yapmaya ve ortaklarımıza her türlü işin (binalar, villalar, şehirler, enerji santralleri, oteller, hastaneler, köprüler, yollar...) gerçekleştirilmesi için tavsiye ve teknik yardım konusunda destek vermeye devam ediyoruz.

Misyon / Vizyon

İnşaat sektöründe, özellikle Türkiye ve başka yerlerde 50 yılı aşkın çalışmalara dayanan tecrübemizi bir süredir bir araya getirmeyi ilke edindik. 21. yüzyılın yıldızı olan Afrika'nın gelişiminde yer almak için bilgimizi, modern teknolojilerin yardımıyla her zaman sadakat ilkesi içinde birleştiriyoruz. Partnerlerimizle birlikte teknolojik ve bilimsel gelişime aktif olarak katılarak yardımcı oluyoruz.

Ana faaliyet alanlarımız:


  • Girişimcilik hizmetlerinde her türlü inşaat (oteller, endüstriler, kamu binaları, toplu konutlar, villalar, elektrik barajları, merkezi enerji, köprüler ve yollar vb.)
  • İnşaat için kimyasal ürünler (toprak, silikon, macun, boya vb. İçin çimento)
  • İnşaat malzemeleri (elektrikli ürünler, toprak eşyalar, kapılar, alüminyum, PVC, kapı ve pencereler vb.)
  • Ahşap ve panel ürünleri
  • İthalat ve ihracat
  • Metalürji
  • Her türlü makine ve teçhizatın temini
  • Gıda ve tüketici ürünleri
  • Arabalar ve kamyonlar için yedek parçalar 

Bize danışırsanız, doğru bir yatırım için ihtiyacınız için gerekli olan tüm bilgileri kısa sürede elde edebileceksiniz. Bu bilgiler yatırım alanınızı daha iyi seçmenize ve harcamalarınıza rehberlik etmenize yardımcı olacaktır.